Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Sprzedaż internetowa Kołobrzeg

Prasóweczki

Sprzedaż internetowa w toku pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

Nagłówki artykułów aż krzyczą o wzrostach sprzedaży w sferach e-commerce, ale mało kto porusza myśl tego, jak ciężko jest przygotować sprawny przebieg realizacji zamówień w toku pandemii. Na przykładzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu i pokażemy, jak marka sobie spośród nimi zdołała.

Sprzedaż internetowa Moryń

W dobie koronawirusa społeczeństwo zostało zmuszone do zmian w prostym codziennym funkcjonowaniu, co wyklarowało nowe wzięcia na zbycie. Przed pandemią po wyjścia chodziliśmy głównie do apteki, a po produkty spożywcze do najbliższego sklepu. W toku pandemii często rezygnowaliśmy z obecnych rzeczy, na rzecz zakupów poprzez Internet. Troska o zabezpieczenie bliskie plus najprzyjaźniejszych, limity głów w ustalonych miejscach i zamknięcie wielu sklepów, galerii i punktów handlowych umocniło trend zakupów online. Wzrost sprzedaży w Internecie odczuła większość branż. Po cechy istniał wtedy efekt pewnego przymusu zakupu online, gdyż stacjonarne sklepy są zamknięte także znaczniejszej sum czasu wolnego kupujących. Tymczasowe zawieszenie lub częściowe ograniczenie pracy zawodowych sprawiło, że społeczeństwo było niewiele czasu, by zadbać o siebie (zakup ubrań, kosmetyków, szkoleń online) lub wykonać remont domu, czy prace porządkowe na podwórku.
Większa sprzedaż – większe wyzwanie logistyczne. Sprzedaż internetowa Moryń

torebki
Reklama

Nagłówki artykułów aż krzyczą o wzrostach sprzedaży w sferach e-commerce, ale mało kto porusza myśl tego, jak ciężko jest przygotować sprawny przebieg realizacji zamówień w toku pandemii. Na przykładzie Mirjan24 – internetowego sklepu meblowego, przybliżymy Wam największe wyzwania dla e-sklepu i pokażemy, jak marka sobie spośród nimi zdołała. Sprzedaż internetowa Moryń

zobacz również Społem wiadomości

W ubiegłym etapie każdy sklep walczy o to, aby utrzymać się na zbycie i zachować miejsca pracy. W nazwie Mirjan24 to miejsca pracy dla ponad 400 pracowników. Firma w swoich działaniach składa się na produkcji mebli tapicerowanych, prowadzeniu 6 sklepów internetowych (Polska, Niemcy, Węgry, Rumunia, Czechy i Słowacja) oraz pośredniczy w dostawach mebli dla odbiorców z wszelkiej Europy.

W pozycji pandemicznej największym wyzwaniem dla firmy Mirjan24 było zachowanie ciągłości dostaw artykułów do odbiorców oraz terminowa realizacja zamówień dla klientów indywidualnych, przy szczególnym zachowaniu bezpieczeństwa oraz ostrożności. Duży niepokój wprowadziło nagłe zamknięcie granic. Utrudnieniami były korki na mierze Polsko-Niemieckiej i dane od producentów mebli, że potrafią wystąpić opóźnienia w pracy. Sprzedaż internetowa Moryń

W niniejszej wielkiej sytuacji dochodzi jeszcze reorganizacja miejsc pracy oraz czasu pracy, by zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich pracowników.

Jak poradzić sobie z formą „nadzwyczajną” ?

Choć sytuacja epidemiologiczna, w takim wymiarze, miała znaczenie pierwszy raz także dla wszystkiego stara więc nowoczesna sytuacja, to instytucja Mirjan24 czerpała inspirację z wcześniejszych, różnych doświadczeń — na zbycie ważna jest od 27 lat. Ze sprzedaży stacjonarnej wycofała się 8 lat temuż oraz od innej chwili, uczy się e-commerce, które zazwyczaj się zmienia. Zawsze w ciągu dużych ograniczeń, kluczową kwestią okazała się własna flota pojazd dostawczych, która uniezależniła firmę od bardzo przeciążonego systemu kurierskiego. A utknięcie kilku samochodów w korkach nie sparaliżowało całej logistyki, skoro ich flota ma ponad 100 samochodów typu TIR.

Dużym udogodnieniem są również stany magazynowe topowych produktów. Magazyny są zainwestowane w mało krajach. Dzięki nim, sklepy internetowe obsługujące zagranicznych klientów, nie były w 100% uzależnione od dostaw z Polski.

Wyzwaniem istniała natomiast reorganizacja miejsc książki oraz wprowadzenia systemu zmianowego w wypadku pracowników prac i magazynów. Podział ludzi na struktury i wprowadzenie pracy zmianowej umożliwiło zachowanie bezpiecznego odstępu między pracownikami. A w wypadku dużej miary stanowisk biurowych został wprowadzony system pracy zdalnej. Sprzedaż internetowa Moryń

Zobacz również Sprzedaż internetowa w czasie pandemii –największe wyzwania dla e-sklepu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments