Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Poradnik Prasóweczki Prasówki Warto przeczytać

W sukcesu dużo z nas zima jest szczególnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie przyciągają do aktywności fizycznej. Nie pamiętając już nawet o zwykłym ruchu na świeżym powietrzu… Co znacznie, w terminie zimowym często przywiązujemy mniejszą muszę nie jedynie do pamiętania o jakość fizyczną, lecz również do poziomu swej skóry. Na szczęście wiosna jest znakomitym momentem na to, aby powrócić do architektury i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich okolicznościach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w terminie zimowym, że posiadać nowy przebieg. Wiele zależy tutaj również z typu problemów skórnych, jak również ogólnej kondycji organizmu i indywidualnych predyspozycji osoby posiadającej z pomocy gabinetu kosmetycznego. W takich okazjach warto również objawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości odda się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można wygrać z niewielu innych zabiegów, gdyż ich życie mogłoby sprawić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Kiedy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która da na odbudowanie kondycji skóry po sezonie zimowym? Najodpowiedniejszym wyjściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Kiedy już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czy zatem odpowiedni gatunek i czy ważna je wytworzyć w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych zabiegów jest tak ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Trudno byłoby określić nawet jedną kurację kosmetyczną, której w momencie wiosennym, ze powodu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, ale też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jeżeli tylko nie jest nowych przeciwwskazań do dużych kuracji, wynikających np. z znajomego wyglądu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo skutecznych metod. Do najpopularniejszych zabiegów w obecnym czasie dostosowuje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz sposób parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego spowodowania zajmuje się innego rodzaju kwasy, które, w zależności od gustu i stanu zaawansowania problemów skórnych, mogą zawierać mniejsze lub wyższe stężenie. Peeling chemiczny osiągnie nie ale na zdjęcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje również właściwości pielęgnacyjne i powoduje rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń używa się szpatułki emitującej ultradźwięki. Ważna ją przeprowadzić chociażby w sukcesu cery naczyniowej i przyjemnej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się dobrze jako środek przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie wyłącznie oczyszcza obszar poddawany kuracji, lecz także poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technika sprawdza się również w dietach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, jak także w terapiach, których obiektem jest cała poprawa wyglądu cery. Braki tego typu idą na obniżenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny czas i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z obszaru medycyny estetycznej, która polega na ważnym włożeniu w skórę wybranego preparatu ze faktami odżywczymi lub leczniczymi. Samą z jej podstawowych wartości jest wówczas możliwość dostosowania procedury zabiegowej do jednego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa sprawdza się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z strony ciała, szczególnie narażonych na destrukcyjne działanie warunków atmosferycznych w terminie zimowym, są dłonie. To akurat na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli więc borykamy się z faktem wysuszonej i zmęczonej role w ziemiach dłoni, jedynym wyjściem będzie sposób parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są brane w ciągu wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego rejonu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments