Naturalne oleje do twarzy i włosów

Poradnik

Naturalne oleje do osób i włosów. Naturalna pielęgnacja niezmiennie wygrywa na pozycji. Coraz częściej rezygnujemy ze kobietach zachowań i wynosimy po produkty dobrych producentów z zagranicy czy młodych naszych firm, które za własny plan obrały edukowanie w kwestii naturalnej pielęgnacji.

Naturalne oleje do osób i włosów

Wśród mało prawdopodobnych kosmetycznych trendów znalazły się… oleje. Stanowią zatem produkty, które na osobę czy włosy stosuje coraz wyższe grono osób – i zatem nie tylko osób! Jeszcze kilka-kilkanaście lat temu potrafiło być ostatnie dużo delikatne podejście, ale obecnie coraz wiele osób daje szansę olejom. Wbrew pozorom, nie wykonują one przetłuszczania się włosów czy kłopotów z trądzikiem na osób – wręcz przeciwnie! Wystarczy odpowiednio dobrać olej do własnych spraw, by skutecznie wspomóc pielęgnację włosów także z okresem pozbyć się urodowych problemów.

Olejowanie włosów dla młodych

Stosowanie obrazu na włosy, czyli tzw. olejowanie to całkowicie hit poprzednich lat.

Dla wielu osób stawało się wręcz kluczowym etapem pielęgnacji, a obrazy na ciekawe zagościły w ich łazienkach. Dzięki regularnemu stosowaniu olejów możemy zmienić ich pozycję, wygładzić i nawilżyć włosy i uodpornić je na zniszczenia. Oleje na włosy sprawdzą się nawet u postaci z przetłuszczającą się skórą głowy – w takich wypadkach można zacząć od ich kojarzenia na indywidualne końcówki.

Najistotniejszą rzeczą przy wybieraniu oleju do włosów jest ich porowatość. W dowolnym uproszczeniu chce więc od tego, czy nasze włosy są swoje i gładkie (niskoporowate), posiadają na swojej powierzchni wyraźne nierówności (wysokoporowate) czy może są czymś pomiędzy (średnioporowate). Dla “niskoporów” sprawdzą się olej kokosowy, rycynowy czy masło shea. Włosy średnioporowate docenią olej ze lekkich migdałów, z orzechów włoskich czy klasyczną oliwę z oliwek. Z serii u włosów wysokoporowatych warto wypróbować olej z orzechów laskowych, pestek winogron czy olej konopny.

Oleje naturalne do włosów- również do pielęgnacji twarzy

Tak, naturalne oleje sprawdzą się zarówno do używania na osobę. Właściwie wybrany olej pomoże nawilżyć skórę, ujędrnić ją, a nawet pomóc w leczeniu trądziku. Oraz który olej do osób wybrać? Wszystko chce od rodzaju cery. Skóra stara i gotowa doceni oleje o gęstej konsystencji, które będą rozwijać się na roli i szczegółowo ją odżywią – np. olej z kiełków pszenicy czy olej kokosowy. Cera prosta i dodawana powinna zyskać na stosowaniu obrazu ze lekkich migdałów czy arganowego – są to obrazy, które idealnie się wchłaniają i nawilżą skórę bez pozostawiania wyczuwalnej warstwy. Z serii dla cery ciężkiej także z trądzikiem polecamy olej z czarnuszki czy jojoba – te obrazy błyskawicznie zasychają, ale jeszcze przekażą skórze swoje dobroczynne właściwości.

zobacz również Naturalne oleje do twarzy i włosów

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments